autorskie.wieza.org

forum PRZENIESIONE na autorskie.wieza.org, proszę użyć opcji przypominania hasła tam

Forum autorskie.wieza.org Strona Główna -> Warsztat -> Ja Hiphopowiec RPG - mechanika
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Ja Hiphopowiec RPG - mechanika
PostWysłany: 10:02, 18 06 2007
Talerz
przybysz

 
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3





Oto moja mechanika do mojej gry "Ja Hiphopowiec RPG" którą za pare dni uda mi się pewnie skończyć.

Cytat:

MECHANIKA

Widzisz tego gościa z ponurą miną który patrzy na ciebie z wyraźną wyższością? To twój Producent Gry, on tu rządzi, a ty mu możesz co najwyżej naszczekać. Ale on jest spoko jigga i kieruje się w życiu pewnymi zasadami. Jak będziesz ich przestrzegał to od biedy pozwoli on ci siebie nazywać ziomkiem na osiedlu!

TWORZENIE POSTACI

Kim jesteś koleś? Jaką masz ksywkę? Skąd jesteś? Co pijesz, palisz, ćpasz? Czym jeździsz, z kim i gdzie? Co lubisz a czego nie? Jaka jest twoja ulubiona płyta i hihopowiec? O tym jest to tworzenie postaci, po prostu notujesz to na kartce i po problemie. Aaaaa!!! I rzucasz sześcioma monetami. Te orły co wypadły to twoje, tak zwane Punkty Zdrowia.

MECHANIKA

Mechanika jest prosta jak życie. Masz w grabencji trzy monety. Aby coś ci się w tym twoim pieskim życiu choć raz udało, musisz rzucić tymi groszakami i się modlić do Boga o to żeby wypadły chociaż dwa orły. Jak chciałeś wykopać drzwi z futryny to ci się to udało, jak chciałeś ściągnąć od żula flotę to też ci się udało! Byczo nie? Nie koleś, byczo się robi jak ci trzy orły wypadły. Wtedy to jak te drzwi wykopujesz to wypadają z futryny razem z futryną i kawałkiem ściany, a żul do peelnów dorzuca jeszcze butelkę taniego wina. A jak wypadł jeden orzełek w koronie? Normalnie koleś na twoim miejscu każdy inny myślałby że schrzanił sprawę, ale ty jesteś hiphopowiec i masz kontakty! Rzuć jakimś rymem który jakoś wiąże się z twoją obecną sytuacją i który się spodoba Producentowi Gry, a te pieprzone drzwi wylecą jednak z zawiasów. Za tekst masz po prostu chody u Producenta, on lubi czarnuchów którzy chcą się wykazać za wszelką cenę. Nie żeby był gejem, ale jednak lubi. I pamiętaj, on lubi jak dobrze rymujesz więc rób to zawsze jak masz okazję! Jak ci dwa orły wypadł to też coś zarymuj, zaręczam łapą że koleś weźmie to pod uwagę jak będzie opowiadał ziomom na osiedlu o tej twojej akcji i nawet powie że te drzwi z zawiasów wyleciały...

Coś mocniejszego - kultowe akcje

Czasem ziomie zdaży się że będziesz miał okazję i ochotę dokonać rzeczy o której w mieście będą jeszcze opowiadać długo, a ty zyskasz szacunek u wszystkich ziomów na osiedlu. Jakiej to wielkiej rzeczy dokonasz? Ano na przykład naszczesz na radiowóz psa na jego oczach. Wystarczy tylko że wyrzucisz trzy orły i zarymujesz jakiś niezły tekst do tego. Taki bajer to coś ponad normę i tylko Producent powie kiedy coś możesz takiego zdziałać, normalnymi wykopanymi drzwiami nikomu nie zaimponujesz na długo, a czymś takim to może. A pies nawet nie będzie w stanie nić ci zrobić bo będzie stał oszołomiony jakby bejem dostał. Jak robisz takie akcje to jesteś gość, szacun! Gorzej jak ci się nie uda, nie chciałbym być na twoim miejscu...

MECHANIKA WALKI

Zapamiętaj jedno, jesteś hiphopowcem nie dresem lub kibolem. Nie lubisz dostać po mordzie i zwykle starasz się tego jakoś uniknąć. Ale czasem honor nie pozwala się zwinąć i trzeba ruszyć do boju. Bierzesz wtedy trzy monety w łapę i rzucasz. Jak pizduś z którym się nawalasz ma pięć Punktów Zdrowia to znaczy że musisz wyrzucić pięć orzełków. Jak wyrzucisz pięć to nokautujesz gościa, typo pada na glebę a ty musisz zwijać się zanim na miejscu pojawią się psy. Tylko żebyś nie wyrzucił siedmiu (zawsze dwa więcej niż wróg ma PZ) bo kasujesz wroga na wieki. I tak rzucacie raz ty, raz on tymi 3 monetami, aż któryś z was zaliczy parkiet, aż do tej usranej granicy waszych Punktów Zdrowia. Tylko pamiętaj że ty masz w rękawi asa którym są twoje teksty. One potrafią oszołomić wroga hehe...

FREESTYLE

Czasem będziesz się musiał zmierzyć na scenie z innym gościem który śmie się nazywać hiphopowcem. Wtedy zaczyna się bitwa na słowa... Wygrywa ten który będzie miał dłużej jakieś rymy na drugiego. Czaisz bazę? Jeśli tak to okey. W twojego przeciwnika zwykle wciela się Producent Gry (miłoby by było gdyby potrafił rymować) lub wynajęty przez niego klient który przyszedł z nim na sesję.


Oceniajce Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 12:20, 18 06 2007
Thronaar
większy pożeracz systemów

 
Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 272
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Stolica Warmii i Mazur





Dwa spostrzeżenia, ale tylko takie czepianie się (można to sobie dopowiedzieć, lecz w mechanice mogły by być dwa zdania):
- co gdy ktoś wyrzuci na punkty życia zero orłów (mało prawdopodobne, lecz możliwe),
- czy w walce zawsze atakuje się jako pierwszy (skoro pierwszy rzuca na atak monetami).

Co prawda nie mój target (nie kumam bazy), lecz mechanika łatwa prosta i przyjemna się wydaje.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 12:44, 18 06 2007
Behir
pożeracz systemów

 
Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 202
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3





Cóż, poza spostrzeżeniami Thronaara mechanika wydaje się przyjemna.

Ale mój target to też nie jest. Hiphop mnie drażni, a ci ludzie to w często pozerzy są.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 15:38, 18 06 2007
Szabel
większy pożeracz systemów

 
Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/3





Hmm mechanika prosta i szybka raczej, aczkolwiek ja bym usunął stylizację z samych zasad, a wrzucił wstawki stylistyczne. Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 08:45, 19 06 2007
Talerz
przybysz

 
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3





Póki co stylizacji jest tu mało, starałem się za bardzo gry w ogóle nie udziwiać.
Jeśli wyrzuci się zero Punktów Zdrowia to sie rzuca jeszcze raz.
Inicjatywę się losuje rzucając monetą.

Systemik jest już gotowy, chciałem go wrzucić do PDF'u ale prawdopodobnie na razie nie mam jak i zamieszczę go w necie na jakimś blogu...


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 09:06, 19 06 2007
Magnes
ciągle nie ma czasu

 
Dołączył: 10 Sie 2005
Posty: 1940
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: wiocha na Śl.





Możesz wrzucić na rapidshare, a jeśli PDF będzie dobrze zrobiony, to wrzucimy na stronę Gobasa (można tam załączać pliki).


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 09:25, 19 06 2007
Talerz
przybysz

 
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3





Póki co systemik opublikowany na blogu, dam linka na odpowiedniej tablicy bo musze 3 posty napisac Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 10:32, 19 06 2007
Szabel
większy pożeracz systemów

 
Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/3





Magnes - nie zapominaj że RapidShare nie wszystkim działą. Tylko polskie! Tylko WyslijTo.pl! Wink


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 10:42, 19 06 2007
Magnes
ciągle nie ma czasu

 
Dołączył: 10 Sie 2005
Posty: 1940
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: wiocha na Śl.





Zamierzałem od razu z rapida przerzucić na Gobasa, byłaby pierwsza gra tam hostowana Smile.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 10:49, 19 06 2007
Szabel
większy pożeracz systemów

 
Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/3





Ja tam u siebie na wikidot hostuję...


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 14:52, 19 06 2007
Talerz
przybysz

 
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3





Uzupełniłem mechanikę o to co prosiliście. A nikt z was nie potrafiłby tego wrzucić do PDF'u? Byłbym wdzięczny.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 17:33, 19 06 2007
Szabel
większy pożeracz systemów

 
Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/3





Jakiż problem? Przestaw się na otwarte oprogramowanie i ściągnij Scribusa lub OpenOffice. Jedno i drugie eksportuje do PDFa. Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 08:10, 20 06 2007
Talerz
przybysz

 
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3





Open Office ma, moze sprobuje jak bede mial czasu troche. THX!


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Ja Hiphopowiec RPG - mechanika
Forum autorskie.wieza.org Strona Główna -> Warsztat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin