autorskie.wieza.org

forum PRZENIESIONE na autorskie.wieza.org, proszę użyć opcji przypominania hasła tam

Forum autorskie.wieza.org Strona Główna -> Warsztat -> ColdironRPG
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
ColdironRPG
PostWysłany: 01:08, 25 09 2008
Urgon
zerkający na systemy

 
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

AVE...

Postanowiłem stworzyć własny system RPG w realiach początków podboju Kosmosu. W ciągu ostatnich dwóch godzin spisałem całą historię tegoż podboju i zabrałem się za podstawowe informacje. Wynik mej pracy zamieszczam poniżej. Mam też w głowie cały setting i zarys mechaniki. Jak się sprężę, to może spiszę całość w miesiąc-dwa. Tymczasem zapraszam do czytania i komentowania.
Cytat:

ColdironRPG


Krótka historia Trzeciej Ery.
Z Wikipedii – Wolnej Encyklopedii Układowej.

W roku 2145 DE(Drugiej Ery czyli po narodzinach Chrystusa) niemiecki fizyk Tomas Lampke opracował metodę wytwarzania gorących nadprzewodników i nadizolatorów z krystalicznego żelaza w silnym promieniowaniu kaskadowym. Nowe kompozyty pozwoliły na wytworzenie pierwszych reaktorów fuzyjnych na tyle małych i wydajnych, by opłacała się ich masowa produkcja. 23 czerwca 2146r. DE wystartował pierwszy prom kosmiczny Enterprise o napędzie rakietowo-jonowym kursujący regularnie między orbitą Ziemii a Księżycem przez kolejne10 lat aż do jego wycofania i umieszczenia w Muzeum Księżycowym, gdzie stanowi jedną z atrakcji aż do dziś. Dwa lata później zostaje opracowany w Instytucie Badań Kosmicznych Luna II pierwszy nadprzewodnikowy przetwornik magnetograwitacyjny(oparty o Coldiron). 29 Lutego roku 2149 anonimowy autor wydaje Księgę Podboju w Imię Boże pod imieniem Paul Atryda. Dzieło to pod wieloma względami tajemnicze i niejasne wzorowane stylem i treścią na Biblię oraz pisma apokryficzne z Waz Jerozolimskich(odnalezionych w latach 2032-44 w czasie odbudowy miasta po Wojnie Trzech Rabinów) stało się podstawą kultu wyznawanego potem przez wielu pionierów podboju Kosmosu. Równo 1 Stycznia 2150 roku DE Paul Atryda ogłasza siebie Papieżem Kościoła Podboju w Imię Boże. Dwie godziny później zostaje oficjalnie ekskomunikowany i obłożony religijnymi klątwami przez ówczesnego Papieża Mustafę III Męczennika. Gest ten, choć symboliczny, stał się przyczyną serii zamachów w Watykanie dokonanych przez najzagorzalszych wyznawców nowej religii. 11 Grudnia 2150 roku został porwany Mustafa III w wyniku zuchwałego ataku kilku grup fanatyków. 31 Grudnia został naświetlony promieniowaniem kaskadowym, a następnie umieszczony w śluzie 13B bazy Luna II, gdzie zmarł wskutek powolnej dekompresji. Dzień ten stał się początkiem liczenia nowej ery zwanej Trzecią Erą lub Erą Podboju. W 3 roku TE uruchomiono pierwsze statki z silnikami opartymi o wytwarzanie pól grawitacyjnych. Było to możliwe dzięki wydajnym reaktorom fuzyjnym i nowym przetwornikom magnetograwitacyjnym. Jest to też początek faktycznego podboju Kosmosu.

Do roku 11 TE utworzono regularne rejsy między do tej pory odizolowaną kolonią Mars I. Powstały też nowe stacje orbitalne wokółziemskie: Europa, Halo oraz Babylon 5. Europa stała się główną stacją tranzytową, Halo stacją hydroponiczną, zaś Babylon 5 głównym ośrodkiem dyplomacji, polityki i handlu dla ziemi i Księżyca. Nazwy Halo i Babylon 5 zostały wybrane przez fanów i badaczy kultury świata przełomu wieków XX oraz XXI i pochodziły z pewnej gry komputerowej i serialu. Przy tej okazji wypuszczono odnowione wersje zarówno gier, jak i filmów i seriali z tego okresu. W roku 26 TE powstały stacje orbitalne TransMars I, II oraz III, a także kolonie Mars II i Mars III. Oba księżyce Marsa: Fobos i Deimos zostają wykorzystane do wzniesienia na nich kolonii górniczych, doków oraz habitatów i hodowli hydroponicznych. W roku 55 TE KPWIB(Kościół Podboju w Imię Boże) zostaje uznany religią i przyjęty przez większość kolonii i stacji orbitalnych za oficjalną. W tymże roku powstaje Wisząca Kolonia Jowisza. Dzięki kompensatorom grawitacyjnym i polom wzmacniającym była w stanie unosić się w gęstej atmosferze gazowego olbrzyma, skąd pozyskiwała w łatwy sposób ogromne ilości pierwiastków i związków chemicznych. Trzy lata później wybucha Bunt Marsjański. Wkrótce potem kolejne stacje i kolonie ogłaszają prawną niezależność od rządów Ziemii. O dziwo, Ziemia nie podejmuje prób stłumienia buntu kolonistów. W roku 61 TE Wisząca Kolonia Jowisza ulega całkowitemu zniszczeniu w wyniku awarii systemów grawitacyjnych. Ginie 1135 kolonistów. Jej wrak pozostanie niezbadany przez kolejne 127 lat. Do roku 116 TE powstają liczne stacje, kolonie i stocznie na wszystkich planetach wewnętrznych Układu Słonecznego oraz orbitach wokół nich. Dzięki postępowi w dziedzinie wydobycia, przetwarzania i zautomatyzowanej produkcji powstają setki tysięcy małych i dużych statków kosmicznych. Niemal każdy mieszkaniec Układu mógł pozwolić sobie na jednoosobowy pojazd o zasięgu orbitalnym. W roku 155 TE rozpoczęto serię eksperymentów z napędem podprzestrzennym. Przeprowadzono je za orbitą Plutona. Mimo zachowania dużych odległości od źródeł silnego pola grawitacyjnego powstały fale rezonansu grawitacyjnego, które zniszczyły wszystkie prototypy i poważnie uszkodziły statek badawczy Icarus. Po dokładnej analizie wyników ustalono, że bezpiecznym punktem startowym dla statków tego typu będzie punkt leżący w osi obrotu Słońca w odległości ok. 60 jednostek astronomicznych tj. 17 godzin świetlnych. Najszybsze3 statki kosmiczne potrzebują 12 lat na przelot przy stałej prędkości 0,5 j. a. na miesiąc. Mimo to wysłano do roku 188 TE 12 tzw. Światostatków – Rama I-XII. Tego roku wydobyto wrak Wiszącej Koloni Jowisza i odkryto ślady nieznanej broni energetycznej, która rozerwała kadłub stacji i spowodowała dosłowne spalenie wszystkich nadprzewodników.

W okolicach roku 119 rozpoczyna się mineralne wykorzystanie Pasa Planetoid między Marsem a Jowiszem. Pas staje się strefą niepodlegającą jakiejkolwiek kontroli prawnej, przez co rozwija się swobodnie piractwo, czarny rynek broni i narkotyków, niewolnictwa a nawet nielegalnych eksperymentów medycznych. Walki Pasowe trwają z przerwami do dziś. Walczą zarówno poszczególne kolonie, jak i planety oraz księżyce, a także związki przedsiębiorców, sojusze handlowe, a także sami piraci między sobą.

Coldiron
Z Wikipedii – Wolnej Encyklopedii Układowej.

Nadprzewodnik z grupy Kaskadowych Metali Krystalicznych, jako jedyny nie traci swych właściwości w funkcji temperatury. Indukowanie prądów wirowych w Coldironowych toroidach za pomocą nawiniętych na nie cewek z Coldironu pozwala na wytwarzanie, wzmacnianie, osłabianie i skupianie pola grawitacyjnego. Wymaga to jednak ogromnych ilości energii. Praktyczne zastosowanie przetworników magnetograwitacyjnych z Coldironu było możliwe dopiero po opracowaniu wydajnych reaktorów fuzyjnych z obudowami z nadizolatorów, które są łatwiejsze do wytworzenia. Obecnie Coldiron jest produkowany jedynie w koloniach na Merkurym i Księżycu, choć niewielkie jego ilości powstają w nielegalnych fabrykach w Pasie Planetoid.

Rocznik statystyczny 201 TE

Populacja Układu Słonecznego.
Ogółem 20 Mld mieszkańców.
Ziemia – 8 Mld.
Księżyc – 1 Mld.
Stacje w Okołoziemskim Pasie Orbitalnym – 1 Mld.
Mars – 2 Mld.
Fobos, Deimos i stacje w Pasie Marsjańskim – 2 Mld.
Jowisz, jego księżyce i Pas Orbitalny – 1 Mld.
Wenus wraz ze stacjami orbitalnymi – 0,5 Mld.
Merkury wraz ze stacjami orbitalnymi – 0,5 Mld.
Pas Planetoid – 3,5 Mld.
Obszar między Jowiszem, a Neptunem – 0,5 Mld.Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 08:17, 25 09 2008
tecbug
chodzący wśród autorek

 
Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 81
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Brzmi bardzo ciekawie. Mam nadzieje, ze magii tam nie wrzucisz Smile
W kogo bedzie mozna sie wcielic? Interesuje mnie tez, jaka mechanike wykorzystasz.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 09:10, 25 09 2008
Urgon
zerkający na systemy

 
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

AVE...

Główne profesje będą związane z lotami kosmicznymi, do wyboru pilot, mechanik pokładowy, nawigator, oficer taktyczny, spec od ratownictwa kosmicznego, zawodowy pirat, budowniczy(stacji, instalacji, statków kosmicznych - człowiek z uprawnieniami do pracy w próżni), itp. Do tego profesje typowo wojskowe, jak żołnierz, najemnik, łowca głów, łowca piratów, pilot myśliwca. A na deser ine profesje typu lekarz, chemik, bionik, złodziej, szpieg, czy cokolwiek innego się da wymyślić.

Mechanika na 3k20, dość podobna do tej z NS, czyli test trza zdać poniżej sumy współczynnik+umiejętność+modyfikator_z_trudności+inne_modyfikatory. Oczywiście statki kosmiczne i wszelkie inne sprzęty od Wiszących Kolonii poprzez stacje orbitalne na platformach bojowych będą miały własną mechanikę i statystyki. Będzie minimum 10 klas samych statków kosmicznych od szalup ratunkowych poprzez małe przenośniki kontenerów(Pchełki - doczepiasz kontener i możesz go dowieźć do Księżyca z Ziemi. BTW, kontener może być platformą bojową.), myśliwce, kosmiczne jachty na statkach wydobywczych, wielkich transportowcach i krążownikach skończywszy. Oczywiście zamiast gotowych zestawów każdy będzie mógł skomponować swój ideał z klocków. Klasa będzie określała ilość miejsca, zaś moc reaktorów określi wydajność całego statku. Odnośnie pilotażu to zasadniczo jeden pilot może polecieć wszystkim - testy będą tylko w walce i tu poziom umiejętności i posiadane licencje(Orbitalna - od powierzchni do najdalszego księżyca wokół planety; Planet Wewnętrznych - od Merkurego do Marsa; Całoukładowa oraz oddzielna na Pasy Planetoid i specjalna licencja pilota Światostatku) mają znaczenie. Co do uzbrojenia, to będzie to tylko broń konwencjonalna, ewentualnie lasery.

Podręcznik podstawowy obejmie tylko Układ Słoneczny. Jak całość wyjdzie i będzie w miarę grywalna, to spiszę jeszcze dodatek o lotach pozaukładowych, Światostatkach i ewentualnie o Obcych.

Aha, nie będzie magii ani psioniki, za to będzie sporo biotechnologii, w tym bardzo poważne zmiany ciała(anatomicznie poprawna zmiana płci wraz z układem nerwowym, ale bez komórek rozrodczych) oraz trochę protez i implantów. Rozczaruję was jednak - człowiek napakowany bioniką nie będzie supermanem, wzrost współczynników tylko o jakieś 10-20%. Będą mutacje genetyczne i genetyczne chimery - lecz raczej przeszkadzające niż pomagające.

Fabuła będzie na tyle złożona, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie, lecz na tyle otwarta, by dało się ją rozbudować. I w przeciwieństwie do cyberpunku korporacje nie będą wszechmogące, zaś główny ciężar gospodarczy spadnie na kolonie, drobnych przedsiębiorców i związki czy stowarzyszenia. Będą i związki zawodowe. A także trochę dyplomacji i polityki.

EDIT.
Fragment z tworzenia postaci - dwa pochodzenia:
Cytat:

Ziemia.
+1 do INT
Stara, dobra Ziemia, jedyne miejsce, gdzie da się oddychać na powierzchni bez konieczności noszenia maski. Po wielkiej emigracji ponad połowy mieszkańców w końcu zrobiło się luźno. Naturalne środowisko, stała grawitacja, dużo jedzenia i bardzo dobre szkoły – doskonałe miejsce, by się urodzić i nauczyć co trudniejszych fachów. Z Ziemi pochodzą niemal wszyscy artyści, dyplomaci, chemicy, archeolodzy, lekarze, historycy, szpiedzy i żołnierze piechoty. Ale na Ziemi nie nauczysz się porządnie latać. Chyba, że szczytem Twojej ambicji jest zostanie pilotem Pchełki.

Cechy:
Mądrala.
Od zawsze byłeś bystry. Dużo czytasz, dużo się uczysz, robisz dużo kursów dodatkowych. Wybierz sobie dowolny pakiet z zakresu wiedzy naukowej – masz go na starcie na poziomie 2.
Mistrz doku.
Ponoć urodziłeś się za sterami Pchełki. Sadząc po twoich umiejętnościach musi to być prawda, bo nikt inny nie umie tak szybko latać i tak manewrować, jak ty. Wiesz wszystko o Pchełkach. Dlatego gdy pilotujesz Pchełkę, dostajesz bonus +2 do umiejętności Pilotaż.

Księżyc.
+1 do ZR.
Pierwsza stała kolonia. Pierwsza kopania. Pierwsza porcja Coldironu. No i pierwsze morderstwo przywódcy religijnego poza Ziemią. Miejsce, gdzie powstaje, jest przetwarzany, magazynowany i skupywany najważniejszy materiał w Układzie – Coldiron. Kręcą się tu ludzie, krążą statki, przenoszone są ładunki, a wszystko to w ciasnych korytarzach i porzuconych sztolniach całego Księżyca. Część wystawowa z szerokimi pasażami pod przeźroczystymi kopułami to kolejne miejsce, gdzie albo zbija się fortuny, albo podbiera się je innym.

Cechy:
Uniki.
Jeśli chcesz się poruszać w mniej oficjalnej części kolonii księżycowych, musisz nauczyć się uników. Inaczej łatwo stracisz głowę. Testy uników masz o poziom łatwiejsze.
Lepkie palce.
Bycie złodziejem jest dość opłacalne na Księżycu. Odciążanie kieszeni przyjezdnych, włamy do kosmicznych jachtów w próżni, podbieranie rzeczy z magazynów czy bezczelne rabunki w ciemnych sztolniach – robiłeś to wszystko. Na starcie dostajesz umiejętności Kradzież Kieszonkowa, Otwieranie Zamków i Łamanie Systemów na poziomie 2.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Urgon dnia 12:19, 26 09 2008, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 22:18, 13 10 2008
cactusse
większy pożeracz systemów

 
Dołączył: 16 Sie 2005
Posty: 660
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków

Brzmi prawie jak idelany system do "Stellvia of the Universe" Wink .

- Jaki planujesz poziom kosmicznego "realizmu" ? Hyperrealistyczny ? Pulpowy ? Animkowy ? Okolice Gwiezdnych Wojen ?
- Czy pilotażowe licencje działają podobnie jak przykładowe pochodzenie (masz +tyle i +tyle i możesz robić takie i takie triki) ?
- Czy inne profesje też mają własne glejty i dyplomy ?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 01:35, 15 10 2008
Urgon
zerkający na systemy

 
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

AVE...

Jedyną "nierealistyczną" rzeczą będzie system napędu, zasilania i kompensacji przeciążeń. I to ma głównie znaczenie dla ruchu bardziej, niż walki. Najpewniej wcale nie będzie osłon typu Star-Trekowego, najwyżej jakiś rodzaj pola umożliwiającego nurkowanie w gęstej atmosferze gazowych olbrzymów, oraz spolaryzowane kadłuby do zabezpieczenia przed promieniowaniem kosmicznym. Reszta na tyle realistyczna, by gracze nie kozaczyli, ale dająca masę zabawy...
Kwestie techniczno-mechaniczne jeszcze są do rozpisania,

Tak, każda licencja daje ułatwienia w walce. Ale tylko w obszarze nią objętym. Będą to bonusy punktowe i pewne grupy sztuczek dostępne do zdobycia tylko na konkretnej licencji. Na dalszym etapie gry opłaci się mieć wszelkie licencje pilotażowe dla większego wyboru sztuczek.

Co do innych profesji to tak.
Ważną funkcją licencji, czy glejtu będzie otwieranie drzwi do tych miejsc, do których nie mają dostępu zwykli ludzie. Na przykład jeśli gracze postanowią wykraść nowy typ statku ze stoczni, to tylko posiadając licencję mechanika np. III klasy lub wyższej albo dyplom inżyniera czy fizyka wysokich energii(nawet fałszywkę) będą mogli zajść dalej, niż na galerię widokową. W czasie lotu frachtowcem kapitan nie wpuści na mostek zwykłego pasażera, chyba że to kolega po fachu. Żaden przewoźnik czy gildia czy rząd nie zatrudni pierwszego kolesia z ulicy, zaś związki zawodowe niemile będą witać niewykwalifikowaną siłę roboczą. Ogólnie jeśli gracze chcą zarabiać oficjalnie i się legalnie organizować, to bez papierka ani rusz. W szarej strefie taki papierek nie będzie wymagany, ale może ułatwić życie i dodawać prestiżu.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 22:27, 15 10 2008
cactusse
większy pożeracz systemów

 
Dołączył: 16 Sie 2005
Posty: 660
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków

Brzmi ciekawie.

Jak wygląda tworzenie postaci ? Tradycyjne, rozdziel-punkty-na-umiejętności, czy też sklejanie postaci z pochodzeń, licencji, dyplomów, osiągnięć i upadków ?

Jakieś szanse na wydanie wersji "compact" (5-10 stron) zanim padniesz w walce z wizją 400-stronnicowej kobyły ? Wink


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 21:21, 17 10 2008
Urgon
zerkający na systemy

 
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

AVE...

"Kobyła" będzie nie większa, niż 100-150 stron... Z grafikami licząc, choć nie wiem, kto je zrobi.

Co do tworzenia to jeszcze nie wiem, może będzie tradycyjnie, ale zapisane tak, by nie wyglądało tradycyjnie. Może zamiast wydawać punkty na umiejętności niech gracze wykupują kursy uczące poszczególnych umiejętności. Co wy na to?

A co inni myślą o tym projekcie? Może ktoś chciałby pomóc?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 10:04, 18 10 2008
shaardoth
przybysz

 
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Projekt wydaje się być bardzo interesujący. Na chwilę obecną się będę mu po prostu przyglądał, ale jeśli będzie się to rozwijało w dobrym kierunku albo mnie wpadnie jakiś fajny pomysł który by tu można zastosować (a najlepiej jedno i drugie) to nie wykluczam pomocy w przedsięwzięciu. Oczywiście jeśli nie masz nic przeciwko Wink

PS. Mnie chyba najbardziej ciekawi obraz Ziemi. Bo jakby nie patrzeć wciąż to najważniejsza i najciekawsza planeta Układu Słonecznego i można z niej zrobić coś naprawdę świetnego Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 13:16, 18 10 2008
Behir
pożeracz systemów

 
Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 202
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Urgon napisał:

Co do tworzenia to jeszcze nie wiem, może będzie tradycyjnie, ale zapisane tak, by nie wyglądało tradycyjnie. Może zamiast wydawać punkty na umiejętności niech gracze wykupują kursy uczące poszczególnych umiejętności. Co wy na to?


Poszególnych? Czy od razu kilku? Wszak wątpię, żeby kursy rozwijały tylko i wyłącznie jedną umiejkę Wink. A może sprzęgnąć to jakoś z trikami, sztuczkami, czy innymi zdolnościami? Według mnie fajnie wyglądałoby coś takiego: Kurs podstawowy daje główną umiejętność dla tego kursu na 2, ze dwie na 1 (może do wyboru z określonej puli, do wyboru z par albo odgórnie narzuconych) i jeden trik słabszy. A im bardziej zaawansowany kurs, tym większe bonusy.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 21:02, 18 10 2008
Senril
zerkający na systemy

 
Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Mam tylko takie malutkie pytanie. Wzorowałeś się trochę na Neuroshimie? Bo tak mi się kojarzą te po dwie cechy do wybrania (chyba) wybierając pochodzenie. Ogólnie pomysł jest ciekawy i według mnie ma potencjał.

P.S. Chciałbym się ponownie przywitać z wami na forum Mr. Green.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 21:12, 18 10 2008
Behir
pożeracz systemów

 
Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 202
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Urgon napisał:
Mechanika na 3k20, dość podobna do tej z NS, czyli test trza zdać poniżej sumy współczynnik+umiejętność+modyfikator_z_trudności+inne_modyfikatory.


Moim zdaniem to wszystko wyjaśnia Smile.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 21:42, 18 10 2008
Senril
zerkający na systemy

 
Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Oj to tak jest jak się przejrzy a nie doczyta. No to dobra. Mam nadzieje, że się przydam.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 21:49, 18 10 2008
Urgon
zerkający na systemy

 
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

AVE...

Najpewniej będzie to wyglądało tak:
Gracz ma pewną pulę punktów, za które wykupuje kursy. Każdy kurs obejmuje pewien zakres umiejętności. Kurs mechanika pokładowego zawiera umiejętność Systemy Pokładowe, ale tą samą zawiera kurs pilota. Jak gracz weźmie oba kursy, to te umiejętności się sumują. Gracz ma jeden kurs z tytułu profesji + dość punktów by dobrać jeden duży kurs uczący umiejętności z drugiej profesji i jeden mały obejmujący 2-3 umiejętności, lub może podnieść w górę kurs profesyjny, lub wykupić za to 2-3 małe kursy. W trakcie rozwoju za PD(lub gotówkę) gracz będzie mógł brać dodatkowe kursy. Będą kursy "questowe", jak np. dla kapitana Światostatku.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: 21:43, 19 10 2008
cactusse
większy pożeracz systemów

 
Dołączył: 16 Sie 2005
Posty: 660
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków

Urgon napisał:
"Kobyła" będzie nie większa, niż 100-150 stron... Z grafikami licząc, choć nie wiem, kto je zrobi.


Interesujące.

Skąd Ci się wzięło to 100-150 stron ? Limit wytrzymałości ? Statystyczne planowanie ? Prestiż ??

EDIT :

Przeprowadzam wywiad środowiskowy Wink


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez cactusse dnia 19:43, 20 10 2008, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
ColdironRPG
Forum autorskie.wieza.org Strona Główna -> Warsztat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin